Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Главный правовой портал Украины
ВХОД НА ПОРТАЛ
РЕГИСТРАЦИЯ
МЫ В:
01.12.2010 г.
Питання сумісності українського законодавства з європейськими стандартами відносно запобігання і профілактики насильства проти жінок і дітей було обговорено під час "круглого столу" у Комітеті з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму

Відкриваючи засідання, голова підкомітету з питань молодіжної політики, сім‘ї та дитинства Катерина Лук‘янова наголосила, що Верховна Рада має розглянути питання щодо ратифікації Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації стосовно жінок, і висловила сподівання, що обговорення питань проблематики "круглого столу" сприятиме подальшому наближенню українського законодавства в цій галузі до європейських стандартів.

Як зазначила представник Генерального Директорату з прав людини та юридичних питань Ради Європи Данута Вишневська-Казалс, головною метою співробітництва України та РЄ в цій галузі є гармонізація українського та європейського законодавства в цій сфері. Вона також зазначила, що підсумки дискусії у Комітеті мають сприяти якнайшвидшій ратифікації Україною Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок.

Голова правління Інформаційно-консультативного жіночого центру Олена Суслова звернула увагу присутніх на те, що ступінь відповідності європейським нормам вітчизняного законодавства у галузі протидії насильству в сім‘ї досить високий. Проте, зазначила вона, українські юридичні норми в цій галузі ще потребують удосконалення: зокрема, ще й досі законодавчо не визначено поняття гендерного насильства. На її думку, потребують законодавчого врегулювання питання насильства в сім‘ї та сексуального домагання. "Сьогодні основна проблема врегулювання категоріального апарату законодавства",- підсумувала О.Суслова.

Учасники заходу також наголошували, що діяльність державних і громадських інституцій у сфері захисту дитини, жінки від насильства - зокрема, інформування державних органів та широких кіл громадськості про випадки насильства над дітьми,- потребують приведення у відповідність до європейських стандартів.

За підсумками заходу було прийнято рішення запропонувати Комітету з питань сім´ї, молодіжної політики, спорту та туризму:

звернутися до Кабінету Міністрів щодо підготовки та надання інформації до Комітету про роботу відповідних органів і служб в сфері захисту прав жінок і дітей із зазначенням проблем законодавчого характеру;

звернутися  до Генерального Директорату з прав людини та  юридичних питань Департаменту співпраці Ради Європи з проханням включити до Плану дій "Україна - Рада Європи"  на 2011-2014 р.р. питання щодо соціального захисту сімей з дітьми;

організувати зустріч представників державних органів виконавчої влади та громадських організацій, що працюють у сфері соціальної роботи із сім´ями з дітьми;

вивчити міжнародний досвід щодо соціальної роботи з сім´ями, які потребують особливої уваги суспільства.

внести пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства стосовно соціальної підтримки сімей з дітьми.

Если вы заметили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Написать редактору Печать
подписка на рассылку новостей компании ЛІГА:ЗАКОН:
Добавить компанию
© Інформаційне агентство "ЛІГА:ЗАКОН", 2010–2015.
© ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2007–2015.
© ТОВ "Інформаційно-аналітичний центр "ЛІГА", 1991–2015.
Все права на материалы, размещенные на www.ligazakon.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. Цитирование и использование любых материалов, размещенных на сайте www.ligazakon.ua, возможно только с письменного разрешения ООО «ЛИГА ЗАКОН», при этом гиперссылка (hyperlink) на www.ligazakon.ua обязательна.
Для иллюстрирования материалов и создания рекламных макетов используются фотоизображения и иллюстрации Thinkstock
bigmir)net  
Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter. Сделаем язык чище! http://orphus.ru